خرید انواع بلوک سبک سه و چهار جداره | آرکا بلوک

بلوک سیمانی یکی از کاربردی ترین مصالح در ساخت و سازهای امروزی است که در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شود. برای ساختن بلوک سیمانی با توجه کاربرد و مورد مصرفش و هم چنین بسته به اینکه توسط چه کارخانه ای تولید می شود از مواد و مصالح مختلفی استفاده می شود.

بلوک سیمانی از ترکیب سیمان و آب با ریزدانه ها یا دیگر سنگدانه های مناسب و متراکم کردن این مخلوط به دست می آید. بعد از متراکم کردن مرحله ی عمل آوردن و مراقبت از بلوک ها در یک محیط مناسب آغاز می شود.

چرا(اسم کارخانه ی بلوک) ؟

امروزه کارخانه های زیادی در تهران و سایر شهر ها مشغول تولید بلوک هستند. در میان انبوه اسم ها و تولیدکنندگان برای انتخاب محصول با کیفیت و در عین حال مقرون به صرفه باید چه معیارهایی را در نظر بگیریم؟

ما تلاش داریم در مقاله ی زیر با زبانی ساده مهم ترین نکاتی را که خریداران باید در نظر بگیرند را شرح دهیم. همه چیز به همان تعریف ساده ی ابتدای مقاله بر می گردد.

  • نقش حیاتی ریزدانه ها: ریز دانه هایی که با سیمان ترکیب می شوند تا به بلوک تبدیل شوند نقشی حیاتی بر عهده دارند.

سه نوع دانه بندی وجود دارد

  1. دانه بندی معدنی: پومیس و اسکوریا

دانه بندی معدنی همان طور که از اسمش پیداست از معادن طبیعی استخراج می شود. برای نمونه پومیس خاکستر مواد آتشفشانی است که جذب آب بسیار پایینی دارد و علاوه بر آن این مزیت را دارد که مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت دارد و هم چنین در برابر صدا عایق مناسبی است.

  1. دانه بندی صنعتی: لیکا

لیکا در واقع گل رس منبسط شده در دمای هزار و دویست درجه ی سانتی گراد است. دانه بندی صنعتی نیز مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت دارد و عایق صداست اما باید در نظر گرفت که مقاومت آن کمتر از دانه بندی معدنی است.

  1. عدم استفاده از ریزدانه ها( به نام هبلکس یا AAC شناخته می شود)

اهمیت ریزدانه ها در این است که ریزدانه های متفاوت میزان جذب آب متفاوتی دارند. توجه به میزان جذب آب از این رو ضروری است که اگر این میزان بالا باشد، بلوک رطوبت محیط اطراف را جذب می کند که در پروژه های اسکلت فلزی منجر به زنگ زدن آهن می شود. هم چنین ممکن است در مرحله ی گچ کردن، بلوک رطوبت گچ را در خودش بکشد. در این صورت گچ و خاک به صورت غیر عادی سریع خشک می شوند که در نهایت باعث ترک خوردن دیوار می شود. این ترک خوردگی ها پس از ساخت دیوار هرگز قابل تعمیر و برطرف شدن نیست.

در بلوک استاندارد جذب آب باید کمتر از بیست و هشت درصد باشد. میزان جذب رطوبت پومیس حدود چهل درصد است اما شرکت (آرکا بلوک) با افتخار این ماده برای دانه بندی بلوک های خود برگزیده است زیرا بهترین عایق در برابر حرارت و صداست. (آرکا بلوک) با هوشمندی مشکل جذب رطوبت بالای پومیس را با اضافه کردن افزودنی های شیمیایی مجاز از قبیل میکرو سیلیس، الیاف pp، … حل کرده است. محصول نهایی شرکت ما در عین مقاومت و کیفیت بالا جذب آب و رطوبت استاندارد دارد. توجه به این نکته ی ظریف ضروری است که برای انتخاب و خرید محصول می بایست به میزان جذب آب محصول نهایی توجه کرد، نه میزان جذب آب دانه بندی.

یکی دیگر از دلایل مهم انتخاب پومیس توسط (آرکا بلوک) چسبندگی مناسب آن با سیمان است. اگر چسبندگی ریز دانه  و سیمان پایین باشد کارخانه ی تولید کننده مجبور می شود برای رفع مشکل، میزانی شن و ماسه به ترکیب بلوک اضافه کند. افزودن شن و ماسه وزن بلوک را افزایش می دهد و هم چنین ضریب انتقال صوت و حرارت را بالا می برد.

به طور خلاصه (آرکا بلوک) در انتخاب ریز دانه بیشترین دقت را به کار برده تا با انجام بهترین روش ها بلوکی استاندارد با جذب رطوبت پایین اما عایق در برابر صوت و حرارت را تولید کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.